Škola Zádveřice-Raková

Čtvrtek, 24. 01. 2019
A+ A A-
28-11-2017

Strom splněných přání

Máte rádi knihy? My u nás ve škole ano. Netvrdíme, že jsme všichni vášnivými čtenáři, ale hezkou knížku si do ruky vezme rád každý. Na chvíli si sednout, zalistovat, prohlédnout si obrázky a třeba se i začíst…

Určitě jste už vyřešili nejeden dárek své mamince, babičce nebo někomu blízkému návštěvou knihkupectví.  V dětských dopisech Ježíškovi se také velmi často objevuje přání dostat nějakou knížku.

V naší škole se před Vánocemi objevil vánoční strom, na kterém visí 70 dopisů Ježíškovi! Doufáme, že se stane stromem splněných přání. V každém dopise je jedno přání – jedno čtenářské přání. Děti si za pomoci paní učitelek vybraly knihu, která se jim zamlouvá a teď doufají, že jim ji Ježíšek do školy přinese. Jak s nimi pak naložíme?

Na chodbách školy budou knihy umístěny ve čtenářských koutcích, kde budou připravené pro naše začínající i zdatnější čtenáře. Vždyť o přestávce se jistě najde chvilka na přečtení kousku pohádky. Někdo možná raději nahlédne do encyklopedie či atlasu. K zahození není také zažít dobrodružství s komiksovým hrdinou.

Pokud nám budete chtít pomoci zaplnit čtenářské koutky novými a zajímavými knihami pro děti, budeme rádi. Stačí se v předvánočním čase zastavit ve škole, na stromu přání si vybrat jeden z dopisů Ježíškovi a zajít do knihkupectví. Snad se nám dětských knih pod stromečkem sejde hodně, aby se při rozbalování dostalo na každého. A vepsané věnování v knížce bude milým bonusem navíc. Pokud by se vám nepodařilo knihu sehnat, přineste nám přání zpět do školy a domluvíme se na dalším postupu osobně.

Novinky mailem

Nejoblíbenější články

Přihlásit se

Můžete se přihlásit, nebo