Škola Zádveřice-Raková

Středa, 25. 04. 2018
A+ A A-
13-04-2017

Jarní tvoření

Ve středu 12. dubna jsme si s dětmi ve škole užili velikonoční tvoření. Děti si za pomoci paní učitelek už v pátek zasely do hlíny osení a v pondělí nedočkavě vyhlížely jeho rašení.

Do středy se už všem osení hezky zelenalo, tak si na něho mohli s paní učitelkou Žambochovou vyrobit „květináč“ s ušatým zajícem. Do osení patří velikonoční kraslice – tu zase děti vytvářely s paní učitelkou Hillovou. Paní ředitelka Baďurová uhnětla slané těsto – stačila nějaká vykrajovátka, koření na dozdobení a velikonoční ozdoby byly na světě. S paní učitelkou Slovákovou děti dotvářely dle své fantazie jarní obrázek, který může posloužit jako hezký dárek. Nejoblíbenější činností u dětí je však příprava pomazánek, které se každoročně ujímá paní učitelka Jurčová. Děti dle vlasní chuti smíchají nabídnuté suroviny - sýr, máslo, vařená vajíčka, majonézu, červenou papriku, pórek a nezbytný česnek. Hotovou pomazánku mažou na kolečka rohlíků a vzniklé jednohubky roznáší k ochutnání po všech stanovištích, kde se pilně pracuje. Některé děti pak vezmou pár kousků ochutnat i domů rodičům. Ve škole vládla tvůrčí atmosféra a společně s hezkými výrobky jsme si domů odnášeli i radostný pocit z hezky prožitého odpoledne. Foto ZDE.

Novinky mailem

Kalendář aktuálně

Nejoblíbenější články

Kontaktní informace Škola Zádveřice-Raková

footer mapa 02

 

Základní škola Zádveřice-Raková,
okres Zlín, příspěvková organizace

Zádveřice 357, 76312 Vizovice

 

IČO: 750 22 834
Tel: 577452608, 792304384
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihlásit se

Můžete se přihlásit, nebo