Středa, 23. 08. 2017
01-07-2017

Školní výlety

Žáci 1. - 3. ročníku jeli na výlet do Valašského Meziříčí.  Nejdříve jsme navštívili hvězdárnu, kde byl pro děti připravený naučný program a dalekohledem se mohl každý žák podívat na skvrny na Slunci. Pan průvodce žákům trpělivě odpovídal na každou jejich zvídavou otázku.  Na náměstí nás mile překvapilo sportovní hřiště s pískem a cukrárna. Poté jsme ještě vyslechli zajímavé vyprávění o ruční výrobě gobelínů a koberců v Moravské gobelínové manufaktuře. V autobuse cestou domů pak některé zmohla únava. Foto ZDE.

Do Pevnosti poznání do Olomouce se ve stejný den vydali žáci 4. a 5. ročníku. Po příjemné cestě vlakem a krátkém pěším přesunu z nádraží jsme se octli v zrekonstruovaném objektu bývalého dělostřeleckého skladu v areálu Korunní pevnůstky, kde se nachází 4 interaktivní expozice. Mohli jsme si zde projít devítimetrovým modelem mozku nebo korytem řeky s hmyzem v nadživotní velikosti, zatopit město stoletou vodou, podívat se na svět očima včely anebosi zahrát na světelnou harfu. Krátce po poledni jsme se vydali na náměstí, kde jsme obdivovali orloj a po nezbytných nákupech suvenýrů jsme pak zamířili zpět k nádraží a vlakem domů. Foto ZDE.

1.7. - 3.9. Prázdniny