Škola Zádveřice-Raková

Úterý, 20. 02. 2018
A+ A A-
01-07-2017

Spaní ve škole

Červnové spaní ve škole je již letitá tradice, kterou prezentujeme jako dárek ke Dni dětí. Samozřejmě při takovém „spaní ve škole“ nejde jen o samotné přespání ve škole. Každoročně dětem vymýšlíme večerní program, do jehož přípravy se tentokrát děti zapojily ještě více než obvykle. Dané téma bylo Pohádky. Děti měly týden na to, aby si v předem vybraných věkově smíšených skupinkách nacvičily a poté i předvedly krátkou pohádku. Jakmile jsme se krátce po 18 hodině všichni ve škole sešli a každý si připravil své místečko na spaní, divadelní přehlídka mohla začít. A že bylo na co koukat! Viděli jsme například pohádku O veliké řepě, O červené Karkulce, večerníčkový příběh Pata a Mata, scénku z animovaného filmu Mimoni i dobrodružný příběh Lovci mamutů. Herci si krom potlesku vysloužili velkou pochvalu také za nápadité kulisy a kostýmy. Na závěr večera sehrál celý učitelský sbor dětem muzikál O perníkové chaloupce. Potlesk dětí byl bouřlivý a někteří žáci dokonce do posledního tónu netušili, která že paní učitelka se skrývá v kostýmu Mařenky či čarodějnice. Pohádkové téma završilo přečtení pohádky na dobrou noc v jednotlivých třídách a do půlnoci se postupně celá škola uložila ke spánku.

Ráno po dobré snídani, kterou nám připravily ochotné maminky, jsme se vydali vlakem do Zlína. V obchodním centru Zlaté jablko jsme navštívili kino, kde jsme shlédli dobrodružný film Můj kamarád drak. Ze spokojených tváří všech účastníků bylo možné vyčíst, že i letos se nám dárek ke Dni dětí vyvedl pěkně.Foto ZDE.

Novinky mailem

Kalendář aktuálně

Nejoblíbenější články

Kontaktní informace Škola Zádveřice-Raková

footer mapa 02

 

Základní škola Zádveřice-Raková,
okres Zlín, příspěvková organizace

Zádveřice 357, 76312 Vizovice

 

IČO: 750 22 834
Tel: 577452608, 792304384
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihlásit se

Můžete se přihlásit, nebo