Pátek, 24. 11. 2017
13-04-2017

Jarní tvoření

Ve středu 12. dubna jsme si s dětmi ve škole užili velikonoční tvoření. Děti si za pomoci paní učitelek už v pátek zasely do hlíny osení a v pondělí nedočkavě vyhlížely jeho rašení.

Do středy se už všem osení hezky zelenalo, tak si na něho mohli s paní učitelkou Žambochovou vyrobit „květináč“ s ušatým zajícem. Do osení patří velikonoční kraslice – tu zase děti vytvářely s paní učitelkou Hillovou. Paní ředitelka Baďurová uhnětla slané těsto – stačila nějaká vykrajovátka, koření na dozdobení a velikonoční ozdoby byly na světě. S paní učitelkou Slovákovou děti dotvářely dle své fantazie jarní obrázek, který může posloužit jako hezký dárek. Nejoblíbenější činností u dětí je však příprava pomazánek, které se každoročně ujímá paní učitelka Jurčová. Děti dle vlasní chuti smíchají nabídnuté suroviny - sýr, máslo, vařená vajíčka, majonézu, červenou papriku, pórek a nezbytný česnek. Hotovou pomazánku mažou na kolečka rohlíků a vzniklé jednohubky roznáší k ochutnání po všech stanovištích, kde se pilně pracuje. Některé děti pak vezmou pár kousků ochutnat i domů rodičům. Ve škole vládla tvůrčí atmosféra a společně s hezkými výrobky jsme si domů odnášeli i radostný pocit z hezky prožitého odpoledne. Foto ZDE.

Žádné události k zobrazení